6 Yaş sınıflarımızda ilköğretim öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan eğitim programımız, çocuklarımızı 1. sınıfa en iyi şekilde hazırlamak üzere düzenlenmektedir. 6 yaş öğretmenlerimiz tarafından uygulanan program çocuklarımızın bireysel özellikleri geliştirilerek matematik çalışmalarının oyun ile yoğunlaştığı ve ses derslerinin çeşitli araçlarla öğretildiği bir programdır. Her yıl mezun ettiğimiz öğrencilerin ilk okula başladıktan sonraki uyum süreci ve başarısı takip edilmektedir. Hedefimiz her çocuğumuzun ilk okula başladıktan sonra lk 3 ayda okuma - yazmayı öğrenmesi, okuluna, öğretmenine ve arkadaşlarına uyum sağlamasıdır.

     Her yıl Nisan ayında yapılan 6 yaş toplantılarında çevredeki devlete bağlı ilköğretim okulları ve özel okullar hakkında velilerimize genel bilgilendirmeler yapılmaktadır. Her çocuğumuzun bireysel özellikleri, psikoloğumuz tarafından yapılan görüşmelerde velilerimize aktarılmaktadır.

     Çocuklarımızın ilk öğretime geçişlerini kolaylaştırmak ve okul olgunluğu kazandırmak için yapılan çalışmaların başarıya ulaştığı, çocuklarımızın takibi süresince görülmektedir. İlkokul hatta ilerleyen çağlarda çocuklarımızı takip etmek bizim için çok keyifli. Mezun olduktan sonrada bizimle ilişkisini koparmayan çocuklarımızın akademik başarıları bizi çok onurlandırıyor. Üniversiteden mezun olan çocuklarımızın olması çok gurur verici.