Okullarımızda güne temel jimnastik hareketleri ile başlıyoruz. Mutlu olmayı isteyen bireyler yetiştirmek için özgüvenli bireyler yetiştirmek gerekir. Bunun içinde küçük yaştan itibaren hem fiziksel hem de pedagojik gelişimlerini destekleyecek spor ve sanat eğitimleri gereklidir. Jimnastik tüm çocuklar için en iyi başlangıçtır. Çocuk spor yoluyla çevresini tanır, iletişim kurar ve kendine güveni artar. Psikolojik açıdan da kendini kontrol etmeyi, br konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya odaklabilmeyi öğrenir.

     Daha sosyal ve dışa dönük bireyler yetiştirmek, yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olmasını istiyorsak çocuklarımızı mutlaka bir spor dalına yönlendirmeliyiz.

    Çocuklarımız, okullarımızda koşmak, atlamat, tırmanmak gibi temel koordinasyon aktiviteleri yaparlar. Tüm vücut kaslarının ayrı ayrı çalıştırıldığı farklı denge hereketleri yaparlar. Çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz becerileri kazandırırken arkadaşlarının haklarına saygı göstermesini, iş birliği yapmasını ve grup ile birlikte hareket etmesini öğretiyoruz.