Drama, çocuklarımızın sosyal gelişimlerinin hızlanmasını, hayatı daha iyi algılayabilmelerini, hızlı ve yaratıcı düşünmelerini, ifadelerinin ve kompozisyon becerilerinin gelişmesini sağlar.

     Okullarımızdaki birçok öğretmenimiz uzman drama eğitmenlerinden eğitim almıştır, sertifikaları mevcuttur. İşlenen her konu ile ilgili sınıflarda yaratıcı drama çalışması yapılır ve çocukların aktif katılımı sağlanır. Yaratıcı dramanın aşamalarına (Isınma, Rol Dağıtma, Doğaçlama ve Değerlendirme) dikkat edilerek sınıfraki her çocuğun katılımı sağlanır.

     Ayda bir kez mutlaka okul dışında anlaşmalı olduğumuz SICAKKAN SANAT TİYATROSU' nun sergilediği oyunlara gidilir. Burada amaç çocukların arkadaşlarıyla birlikte grup olarak tiyatro izlerken nasıl davranacağını öğrenmesi, oyuna katılımı ve oyun bitiminde oyuncularla tanışarak deneyimlemesi ve okula dönüşte öğrendiklerini anlatabilmeleridir.

     5 - 6 Yaş grubu çocuklarımız POZİTİF DRAMA KURSU' na giderek psikolog ve uzman drama eğitmeninden uygulamalı eğitim almaktadırlar.